خوب – چاه سرب موجود در رژ لب لوازم آرایشی

خوب – چاه: سرب موجود در رژ لب لوازم آرایشی ایالات متحده لوازم آرایش مبتلا شدن برنامه آرایش آزمایش

گت بلاگز وب‌گردی مصرف «رژهای لب» زمینه‌ساز مبتلا شدن به سرطان، سقط جنین و تشنج

میزان دریافت سرب از طریق استفاده از رژ لب می‌تواند تا اندازه‌ای اوج باشد که منجر به سقط جنین و تشنج شود، حتی گفته می‌شود که سرب و

مصرف «رژهای لب» زمینه‌ساز مبتلا شدن به سرطان، سقط جنین و تشنج

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، پاسخ به این سؤال که آیا سرب موجود در رژهای لب جهت بدن شما خطرناک هستند یا خیر بستگی به آن دارد که شما این سؤال را از چه‌کسی بپرسید؛ شرکت غذا و داروی ایالات متحده (FDA) اعتقاد دارد که میزان سرب موجود در رژ لب‌های آزمایش‌شده به‌اندازه‌ای اوج نبوده که جهت سلامتی انسان خطرات جدی ایجاد کند در حالی که پژوهشگران مستقل می‌گویند میزان دریافت سرب از این طریق می‌تواند تا اندازه‌ای اوج باشد که منجر به سقط جنین و تشنج شود حتی گفته می‌شود که سرب و سایر فلزات سنگین موجود در آن می‌تواند موجب مبتلا شدن به سرطان شود.

برنامه ملی سم‌شناسی ایالات متحده از سازمان‌های دولتی مانند مؤسسه ملی بهداشت و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها تشکیل شده است هست؛ این برنامه سرب را در رده عوامل ایجاد سرطان جهت انسان طبقه‌بندی کرده است.

فلز سرب به‌صورت طبیعی در خاک یافت شده است و در ساختار بسیاری از وسایل از لوله و باتری گرفته تا مصالح ساختمانی و رنگدانه‌های لوازم آرایش به کار می‌رود.

مصرف «رژهای لب» زمینه‌ساز مبتلا شدن به سرطان، سقط جنین و تشنج

در سال 2009 FDA آمریکا نخستین گزارش از یافته‌های خود را راجع به سرب انتشار داده است سپس دانشمندان میزان سرب را در 400 رژ لب مورد بررسی قرار دادند و حاصل این تحقیقات که در ماه دسامبر سال 2011 منتشر شد، نشان داد که تمامی نمونه‌های آزمایش‌شده دارای سرب بوده‌اند ولی FDA مدعی است که میزان این فلز آن‌قدر اوج نبود که خطری جدی به‌دنبال داشته باشد!

میانگین غلظت سرب در نمونه‌های رژ لب مورد آزمایش برابر با 1/11 قسمت در میلیون (ppm) به دست آمده و دامنه تغییرات آن از 0/026 تا 7/19 واحد بوده هست؛ FDA حداکثر مقدار مجاز سرب در لوازم آرایش را به‌میزان 20 پی‌پی‌ام مجاز می‌داند بنابراین مقادیر به دست آمده نسبتاً ناچیز بوده‌اند.

به‌عنوان مثال در هوای پر از گرد و غبار یک منزل مقدار سرب می‌تواند به صدها ppm برسد، با این حال، پژوهشگران سرب موجود در لوازم آرایشی را مشکل‌ساز می‌دانند.

منبع:تسنیم

میزان دریافت سرب از طریق استفاده از رژ لب می‌تواند تا اندازه‌ای اوج باشد که منجر به سقط جنین و تشنج شود، حتی گفته می‌شود که سرب و

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سرب موجود در رژ لب | لوازم آرایشی | ایالات متحده | لوازم آرایش | مبتلا شدن | برنامه | آرایش | آزمایش

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz